Rozpoczynając z nami współpracę, każdy Inwestor może liczyć na pełną opiekę zespołu specjalistów i ekspertów wielu branż. Bierzemy na siebie odpowiedzialność i doradzamy na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Zanim rozpoczniemy projektowanie hali produkcyjnej razem z Inwestorem podejmujemy ważne od początku procesu decyzje, zadajemy pytania, rozpoznajemy potrzeby.
W całym procesie budowy hali produkcyjnej, kluczowym jest ustalenie: czy wybrany grunt jest odpowiedni, jak duża powinna być hala, jaki układ funkcjonalny będzie najbardziej odpowiedni do specyfiki produkcji. Określamy gabaryty hali, uściślamy dokładne jej przeznaczenie, ilość linii produkcyjnych, ich połączenie i układ funkcjonalny. Równie ważne jest gdzie znajdować się będą pomieszczenia socjalne i administracyjne, oraz na działanie jakich czynników będzie wystawiony obiekt.
Pracujący z nami Inwestorzy mają pewność, że zadbamy o każdy element w procesie decyzyjnym.
Przy naszym, wygodnym i jednocześnie bezpiecznym dla Inwestora modelu wznoszenia obiektów projektuj – buduj, proponujemy różnego rodzaju technologie. W zależności od potrzeb, możliwości i charakteru powstającego obiektu, doradzamy budowę hali produkcyjnej opartej na konstrukcjach stalowych lub żelbetowych.
Obserwujemy coraz większy rozkwit technologii hal stalowych, które charakteryzują się lekkością i elastycznością w projektowaniu. Mają one duże możliwości adaptacyjne, często skracają czas budowy. W nowoczesnym budownictwie widać jeszcze jeden wyraźny trend, jakim jest wykorzystywanie elementów prefabrykowanych.
Takie rozwiązanie przynosi wiele plusów dla Inwestora, m.in. uniezależnienie od sezonowości. Elementy prefabrykowane dojeżdżają na plac budowy i są montowane zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem hali.
Komplet dokumentów, wizyty w urzędach i przede wszystkim gruntowna wiedza na temat procedur budowlanych to podstawy do tego, aby rozpocząć realizację budowy hali. Ścieżka administracyjna na samym początku procesu inwestycyjnego, rozpoczyna się od stworzenia koncepcji architektonicznej przez profesjonalne biuro projektowe. Rzetelnie wykonana koncepcja opiera się m.in. na wynikach badań geotechnicznych, informacjach od gestorów mediów i na podstawie uwarunkowań miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dobrze stworzona koncepcja to nie tylko szkic architektoniczny, ale cała dokumentacja przedprojektowa, o którą warto zapytać zanim zlecimy stworzenie koncepcji. Następnie należy udać się do siedziby władz – Urzędu Miasta lub Gminy, gdzie składamy wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Istotne jest także pytanie o decyzję środowiskową, jeżeli takowa została wydana. Następnie należy zlecić stworzenie pełnobranżowego projektu budowlanego, aby na jego podstawie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę do Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego. Podsumowując – najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zlecenie całości procesu inwestycyjnego generalnemu wykonawcy w formule projektuj-buduj, który przejmie sprawy administracyjne i przemierzy w imieniu Inwestora całą tę urzędową ścieżkę.
Spośród wielu dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych, zawsze dobieramy najbardziej odpowiednie, w zależności od tego na jakiej funkcjonalności zależy Inwestorowi oraz jakie warunki ma spełniać obiekt. Budownictwo przemysłowe to, bardzo upraszczając sprawę, konstruowanie obudowy do procesów technologicznych, jakie będą zachodzić w obrębie obiektu. Najczęściej stosowane są proste konstrukcje stalowe, które obudowywane są płytami warstwowymi. Zaletami tego rozwiązania są szybkość montażu oraz relatywnie niska cena. Ten typ zabudowy zyskuje więc coraz większą liczbę zwolenników. Płyta warstwowa jest prostym materiałem konstrukcyjno-izolacyjnym do modułowego budownictwa, ale to jak ją zaaranżujemy w projekcie, zależy tylko od inwencji architekta. Dla Inwestorów, którzy działają w branżach obwarowanych większymi restrykcjami dot. ochrony przeciwpożarowej zalecane jest zastosowanie konstrukcji żelbetowej. Niezależnie od zastosowanej technologii – hala przemysłowa nie musi być nudna i standardowa – dobre biuro projektowe potrafi z niej zrobić ciekawy dla oka obiekt, który świetnie wpisuje się w architekturę otoczenia.
Kompleksowa budowa hali produkcyjnej to złożony proces, który trzeba oddać w ręce profesjonalistów. Czas realizacji zależy od wielu czynników i wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy. Decydujący wpływ na niego ma wielkość planowanej inwestycji i technologia w jakiej budujemy halę. Znaczenie mają także: m.in. model współpracy z generalnym wykonawcą np. formuła projektuj-buduj pozwala na szybszą realizację, z racji tego, że poszczególne etapy inwestycji realizowane są przez pracowników jednej firmy i cały proces przebiega sprawnie i płynnie. To jak szybko wybudujemy halę zależy także od zastanego terenu na działce inwestycyjnej i możliwości osadzenia na nim fundamentów lub konieczności przygotowania gruntu. Zdarza się, że najwięcej czasu, jeszcze przed startem budowy, zajmują formalności. Warto więc, zamiast działać samodzielnie, podjąć współpracę z generalnym wykonawcą, który przejmie także odpowiedzialność za sprawy formalno-prawne, zgromadzi niezbędną dokumentację, poprawnie wypełni wnioski i na podstawie pełnomocnictwa będzie reprezentował Klienta w urzędach.
Model współpracy, w którym ta sama firma zarówno projektuje jak i kompleksowo buduje halę w generalnym wykonawstwie, przynosi konkretne korzyści Inwestorom m.in. atrakcyjną cenę. Nie rozbijając wynagrodzenia pomiędzy biuro projektowe, ekipy budowlane i podwykonawców instalacji poszczególnych branż, płacimy jedno wynagrodzenie. Ponadto Inwestor ma większą możliwość negocjacji, jedne roboty bowiem nie zależą od kolejnych, bo wycenę za całość realizacji otrzymuje już na początku procesu inwestycji. Firma Amwin daje gwarancję utrzymania ceny z etapu ofertowania za całość inwestycji, niezależnie od zmieniających się na rynku cen za materiały budowlane, to również daje duży komfort, finanse w trakcie budowy nas nie zaskoczą. Ponadto, podejmując współpracę z naszą firmą – zamawiając dokumentację przedprojektową z koncepcją architektoniczną – w momencie podpisania umowy współpracy w modelu projektuj-buduj – wynagrodzenie za całość usługi jest umniejszane o tę kwotę. Ten model współpracy poza pieniędzmi oszczędza także w dużym stopniu czas i nerwy Inwestora. Jedna firma obejmuje kompleksowo cały proces inwestycji, łącznie z formalnościami prawnymi, sprawami urzędowymi, projektem i koordynacją poszczególnych etapów budowy, aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.