zapytanie ofertowe

PRZEJDŹ DO
FORMULARZA WYCENY,
ZOSTAW NAM SWOJE
DANE, A SKONTAKTUJEMY
SIĘ Z TOBĄ.

przejdź

Projekty magazynów pod klucz

Amwin – lider w branży nowoczesnych hal i biurowców – w latach 2011-2012 uzyskał najwyższą lokatę na rynku pod względem liczby otrzymanych pozwoleń pod budowę hal i magazynów. Najwięcej projektów zostało zrealizowanych w Wielkopolsce.

Projekty magazynów na miarę

Dysponujemy ogromnym doświadczeniem, ponad 20-letnim, jeśli chodzi o projekty magazynów, dzięki któremu możemy przeprowadzić klienta przez wszystkie fazy budowy hali. Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego terenu pod zabudowę, przedstawiamy projekty hal, realizujemy budowę, a kończymy na odbiorze budynku magazynu i pozwolenia na jego eksploatację – mówi Krzysztof Biedermann, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. projektowania. - Projektujemy hale o różnych wymiarach, biorąc pod uwagę ich zastosowanie, branżę, warunki zabudowy, inne szczegółowe wymogi oraz indywidualne potrzeby i życzenia klienta. Zgłosić się do nas mogą inwestorzy chcący uzyskać indywidualny, spersonalizowany projekt hal magazynowych. Zapewniamy pełną i ścisłą współpracę z inwestorem od momentu złożenia zlecenia w zakresie poszukiwania odpowiedniego terenu, sprawdzenia jego przydatności i uzbrojenia. Sprawdzamy bezpieczeństwo terenu pod projekt hal i magazynów np. pod względem ryzyka występowania pożarów. Dla zobrazowania całości projekt wizualizujemy w formie 2D i 3D.

Nasze projekty magazynów i projekty hal już w początkowej fazie projektowania uwzględniają potrzeby inwestorów, ponieważ wychodzimy im naprzeciw, wsłuchujemy się w ich potrzeby i poznajemy specyfikę ich pracy, starając się ostatecznie dopasować zamówienia do indywidualnych potrzeb każdego klienta – dodaje Michał Kocoń, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. handlowych Amwin. - Oferujemy najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie projektowania magazynów i hal, wykorzystujemy również szerokie możliwości adaptacyjne obiektu. Dzięki temu kontrahent będzie w stanie wykorzystać w efektywny sposób każdą powierzchnię zgodnie z jej przeznaczeniem.

W kolejnym etapie projekty magazynów tudzież projekty hal są określane pod kątem przeznaczenia, czyli następuje nadanie im funkcjonalności, po czym przychodzi czas na opis szczegółowy oferty na poszczególnych etapach prac. W zakresie naszych obowiązków pozostaje też uzyskanie decyzji środowiskowych oraz decyzji o warunkach zabudowy. Potem adaptujemy obiekt pod warunki techniczne dla podłączenia wszelkich mediów i staramy się o decyzje wodno-prawne. Ustalamy miejsce zjazdu i nadajemy ostateczny kształt mapie potrzebnej do projektu hali  – mówi Dawid Goclik, dyrektor kontraktu Amwin, szef jednego z trzech zespołów Działu Obsługi Klienta Amwin. - Tworzymy też opis techniczny, biorąc pod uwagę branżę i przeznaczenie projektu. Wdrażamy wszystkie najważniejsze rozwiązania energooszczędne, aby ostatecznie uzyskać pozwolenie na budowę. Całość domyka dokumentacja powykonawcza, którą przekazujemy inwestorowi. Projekt hal, ich realizacja, musi być perfekcyjna.

Projekty hal jedyne na rynku

Mówi architekt Krzysztof Nowacki, który w Amwin kieruje działem projektowym:

Gwarantujemy klientowi indywidualny projekt magazynu. Podobnego nie znajdzie w Internecie po okazyjnej cenie. Przychodząc do nas, inwestor ma pewność, że trzyma w ręku projekt hal z uwzględnieniem specyficznych wymagań jego branży, jedyny i niepowtarzalny, nie do nabycia w sklepie internetowym pod hasłem „okazja” ani w innym biurze projektowym.

Amwin oferuje klientowi projekt magazynu dopasowany do jego potrzeb, który dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym pozwoli zbudować magazyn funkcjonalny i z uwzględnieniem ekorozwiązań; projekt hali energooszczędnej i taniej w eksploatacji, a jednocześnie z trwałych materiałów i o wysokiej jakości architektonicznej.

Dla nas nie ma czegoś takiego jak typowe projekty magazynów. Dla nas liczą się tylko indywidualne projekty hal magazynowych. Projekty hal muszą być niepowtarzalne, na to stawiamy. Dzięki temu ślad jakości i wyjątkowe realizacje Amwin można znaleźć w całej Polsce – dodaje K. Nowacki.

Od ogółu do szczegółu

Do Biura Projektowego Amwin przychodzi klient, który planuje inwestycję obejmującą projekt i budowę hali magazynowej powyżej 1000 m2 z częścią biurowo-socjalną i zagospodarowaniem terenu. Od A do Z.

Projektant zadaje szereg pytań: co inwestor planuje przechowywać w projektowanym magazynie? Materiały sypkie? Maszyny rolnicze? A może luksusowe, unikatowe, zabytkowe auta?

To pytanie zasadnicze, ponieważ właściwości fizyczne składowanego materiału oraz sposób, w jaki ma być chroniony (temperatura, wilgotność, nasłonecznienie, oświetlenie), są istotne ze względu na wrażliwość towaru. Przykład: realizowany przez nas w 2017 roku projekt hali-magazynu dla Wielkopolskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego w Stawie k. Wrześni, gdzie towar będzie składowany w tzw. big-bagach. Tu specyfiką materiału jest pylenie i wybór systemu regałowego – mówi Paweł Grzelak, inżynier kontraktu Amwin, członek zespołu realizującego projekt magazynu w Stawie.

 

Optymalny projekt i kompleksowe wykonanie
Unikalną cechą pracy naszego zespołu jest bliska współpraca z inwestorem, której celem jest stworzenie i wybór koncepcji zgodnej z wizją i oczekiwaniami finansowymi. Stawiamy na dopasowaną technologię do obiektu, dobrą koncepcję architektoniczną i najwyższy poziom merytoryczny projektu zgodnego z przeznaczeniem, jak również poszukiwanie poprawy jakości i efektywności bieżących operacji przedsiębiorstwa. Dzięki zaangażowaniu doświadczonej kadry inżynierskiej, z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i kompleksowym wykonawstwie obiektów oraz własnym ekipom montażowym, jak również klasyfikowanym dostawcom i podwykonawcom, gwarantujemy najwyższą jakość i estetykę wykonania hali.

nagrody

Copyright Amwin 2017

designed by H7