zapytanie ofertowe

PRZEJDŹ DO
FORMULARZA WYCENY,
ZOSTAW NAM SWOJE
DANE, A SKONTAKTUJEMY
SIĘ Z TOBĄ.

przejdź

Systemy magazynowania - szeroki wybór rozwiązań

Gdy arch. Krzysztof Nowacki przegląda projekty magazynów swojego autorstwa, podkreśla uwzględnienie korelacji wysokości magazynu do jego powierzchni, by w możliwie maksymalny sposób wykorzystać kubaturę magazynu. Stąd tak wiele rozwiązań: systemy paletowe z korytarzami dla wózków widłowych czy regały półkowe. Wszystko po to, by zmaksymalizować powierzchnię składowania, co w konsekwencji pozwoli na optymalny koszt budowy i ekonomiczną eksploatację.

W systemach magazynowania nie ma miejsca na pomyłkę. Tu stawia się na pełną logistykę, wspieraną automatyzacją. Porada ze strony eksperta, którym jest projektant Amwin, pozwala na obniżenie kosztów poprzez inwestycję w oprogramowanie i wyposażenie magazynu. Amwin współpracuje ze specjalistami, którzy posiadają duże doświadczenie w przygotowywaniu procesu logistycznego i we wdrażaniu ich przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych.

Oprogramowanie klasy WMS

Podstawowym założeniem systemu WMS (z ang. Warehouse Management System), najpopularniejszego, stosowanego w projektach magazynów na całym świecie, jest identyfikacja danych w oparciu o unikatowy kod kreskowy. Gwarantuje on niepowtarzalność wykorzystywanych identyfikatorów, co w efekcie umożliwia otwarcie się na każdy rynek, bazujący na światowych regułach identyfikacyjnych. Do głównych modułów systemów WMS zaliczana jest: obsługa dostaw, kontrola wejściowa, planowanie, obsługa wysyłek, załadunek, kontrola wyjściowa, wspomaganie spedycji, przesunięcia wewnątrzmagazynowe, inwentaryzacja, konfekcjonowanie i raporty.

Do uruchomienia innowacyjnej technologii opracowanej dla firmy niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego środowiska sprzętowo-programowego, umożliwiającego realizację procesów logistycznych. Tu do wyboru są takie narzędzia, jak: drukarka stacjonarna do kodów kreskowych czy terminal radiowy do czytania kodów.

Po wdrożeniu nowego systemu WMS, przez pierwsze tygodnie pracy z nowym oprogramowaniem klient może liczyć na wsparcie ze strony Amwin, dzięki czemu już od samego początku możliwe jest usprawnienie procesów logistycznych. Wykwalifikowani inżynierowie mogą pomóc w zakresie oprogramowania, dodatków integrujących nowe procesy czy też rozwiać wątpliwości związane z funkcjonowaniem urządzeń.

Wybór regałów

Systemy regałowe to podstawowy element efektywnej intralogistyki w projekcie magazynu, zapewniający wysoką efektywność ekonomiczną. Amwin posiada duże doświadczenie w projektowaniu i dostarczaniu odpowiednich systemów regałowych.

Klient ma do wyboru:

 • regały rzędowe przeznaczone przede wszystkim do składowania pojedynczych spaletyzowanych artykułów ze stabilnym środkiem ciężkości; na jednym poziomie między dwoma ramami umieszczana jest więcej niż jedna paleta, co pozwala na składowanie wzdłuż, wszerz lub mieszane z bezpośrednim dostępem do towaru i oszczędność wg zasady FIFO - first-in-first-out.
 • regały wysokiego składowania na wysokościach do 14 m; mogą być obsługiwane przez układnice regałowe lub wózki wysokiego składowania, prowadzone szynowo, względnie indukcyjnie; stosowane szczególnie tam, gdzie jest niewielka powierzchnia do dyspozycji (np. hala magazynowa z regałami wysokiego składowania Wavin Metaplast w Buku lub V33 w Zakrzewie).
 • regały jednostanowiskowe przeznaczone do składowania dużych ilości ciężkich produktów w pojemnikach, koszopaletach lub na paletach euro, składowanych porzecznie; odpowiednie ułożenie palet ułatwia dostęp do pojedynczych artykułów, znajdujących się na składowanej w regale jednostce, co jest bardzo istotne podczas kompletowania wysyłek
 • regały półkowe, gdzie składowanie niespaletyzowanego towaru odbywa się na półkach wykonanych z blachy stalowej lub drewna; korzyścią jest tu łatwość montażu i możliwość szybkiej przebudowy (np. hala magazynowa z regałami półkowymi i suwnicami o udźwigu 25 t i 35 t - Gonvarri we Wrześni)
 • konstrukcje podestowe i antresole umożliwiające podwójne oraz potrójne wykorzystanie powierzchni magazynowej, a jednocześnie dowolność w aranżacji przestrzeni na antresoli i pod nią
 • regały wjezdne i przejezdne, na których składuje się towar w głąb regału na dwóch odpowiednio wyprofilowanych wspornikach, wzdłuż trasy przejazdu wózka; regały wjezdne mogą być obsługiwane tylko z jednej strony, wówczas zachowana jest metoda LIFO (last-in-first-out), natomiast regały przejezdne mogą być załadowywane z jednej i w tym samym czasie rozładowywane z drugiej strony, wówczas spełniona jest metoda FIFO; ten system jest idealny dla magazynów sezonowych
 • regały wspornikowe do dłużyc do składowania towarów typu: pręty, rury, płyty itp. Montaż regału ogranicza się do przymocowania wsporników, na których będzie spoczywał towar. Odstęp pomiędzy poszczególnymi wspornikami jest zależny od planowanego obciążenia oraz sztywności składowanych elementów; system umożliwia szybkie dopasowanie do innego asortymentu
 • regały przesuwne montowane na wózkach jezdnych; regały są przesuwane na prowadnicach szynowych, w konsekwencji do ich obsługi potrzebny jest tylko jeden korytarz roboczy, ruchem regału można sterować z pojedynczego regału lub zdalnie, zapewnia to 90-procentowe wykorzystanie powierzchni magazynowej i zamknięcie dostępu do towaru przed osobami nieupoważnionymi
 • półautomatyczne systemy głębokiego składowania, w których palety transportowe są przechowywane w kanałach za pomocą samojezdnej karetki wideł - ta porusza się w głąb danego kanału (poziomu) składowania. Pozwala to optymalnie wykorzystać powierzchnię dostępną w magazynie, ponieważ można zaprojektować mniej korytarzy roboczych, a więcej miejsc paletowych. System zapewnia duże wypełnienie regałów przy bardzo zróżnicowanej ilości składowanych artykułów, typowe zastosowanie to: mroźnie, przyprodukcyjne magazyny buforowe oraz magazyny dystrybucyjne
 • systemy przepływowe z przenośnikami rolkowymi, poziomami zapasu i kanałami rozdzielczymi do magazynowania i podziału towarów według zasady first-in-first-out. Regały przepływowe składają się z ciągu grawitacyjnych przenośników rolkowych, tworzących kanały rozdzielcze
 • regały samonośne (SILO), czyli konstrukcje regałowe, które dodatkowo stanowią elementy nośne dla dachu i ścian magazynu. Dodatkowy budynek nie jest konieczny. Magazyn samonośny gwarantuje optymalne wykorzystanie kubatury dzięki temu, że magazyn (regały plus hala) są w stu procentach dopasowywane do potrzeb klienta. Magazyny samonośne obsługiwane są przede wszystkim za pomocą wózków systemowych lub układnic (dla wysokości pow. 14 m), a ich wysokość może dochodzić do 40 m.
 • regały wsuwane (push-back) składające się z ciągu grawitacyjnych przenośników rolkowych, tworzących kanały rozdzielcze. Wkładanie i wyjmowanie palet odbywa się z tej samej strony regału. Przy składowaniu nowej palety, jednostki ładunkowe, które znajdują się już w kanale, są przesuwane wbrew nachyleniu. Przy wyładunku następuje samoczynne przesunięcie palet znajdujących się w kanale; sprawdzają się przy składowaniu średniej liczby tego samego artykułu.

Podstawą każdego przedsiębiorstwa są wykwalifikowani fachowcy oraz niezawodny park maszynowy. Amwin posiada duże doświadczenie w dostarczaniu odpowiednich urządzeń transportowych. Proponowane przez Amwin warianty urządzeń transportowych dla projektów magazynów to: czołowe i boczne wózki widłowe z napędem spalinowym diesla lub LGP, elektrycznym lub hybrydowym, wózki do komisjonowania, wózki wysokiego i niskiego podnoszenia, wózki paletowe, ciągniki i wózki transportowe.

Zapraszamy do rozmowy z naszymi specjalistami. To pozwoli na przygotowanie koncepcji i odpowiedniego zapytania ofertowego.

Optymalny projekt i kompleksowe wykonanie
Unikalną cechą pracy naszego zespołu jest bliska współpraca z inwestorem, której celem jest stworzenie i wybór koncepcji zgodnej z wizją i oczekiwaniami finansowymi. Stawiamy na dopasowaną technologię do obiektu, dobrą koncepcję architektoniczną i najwyższy poziom merytoryczny projektu zgodnego z przeznaczeniem, jak również poszukiwanie poprawy jakości i efektywności bieżących operacji przedsiębiorstwa. Dzięki zaangażowaniu doświadczonej kadry inżynierskiej, z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i kompleksowym wykonawstwie obiektów oraz własnym ekipom montażowym, jak również klasyfikowanym dostawcom i podwykonawcom, gwarantujemy najwyższą jakość i estetykę wykonania hali.

nagrody

Copyright Amwin 2017

designed by H7