zapytanie ofertowe

PRZEJDŹ DO
FORMULARZA WYCENY,
ZOSTAW NAM SWOJE
DANE, A SKONTAKTUJEMY
SIĘ Z TOBĄ.

przejdź

Projekty i budowa biurowców

Idealne projekty biurowców przewidują zarówno komfort pracownika, jak i wygodę klienta – jednocześnie wyróżniają się designem w przestrzeni miejskiej, ale jej nie dominują. Sektor budynków biurowych rozwija się bardzo dynamicznie. Inwestor wymaga rozwiązania o najlepszej relacji jakości do ceny oraz gwarantującego najniższe koszty eksploatacji. Budowa biurowca, projekt, realizacja marzeń inwestora - to zadanie dla inżynierów Amwin.

Najpierw zakup działki

W dużych miastach największą popularnością cieszą się działki dobrze skomunikowane z transportem publicznym. W mniejszych ośrodkach inwestor szuka obszaru w centrum, tam marzy mu się budowa biurowca, bo lokalizacja dodaje prestiżu. Doradztwo w zakresie nabycia gruntu i konsultacje z biurem nieruchomości zapewnia Amwin.

Potem wybór projektu biurowca

Optymalnym rozwiązaniem nie są gotowe projekty biurowców. Amwin, generalny wykonawca, lider w sektorze nowoczesnych hal i biurowców, stawia na rozmowę z klientem, na wsłuchanie się w jego potrzeby. Czy ma być to budowa biurowca pod wynajem, czy dla własnych potrzeb biznesowych? Jaka branża wprowadzi się do przestrzeni biurowej? Telemarketerzy, informatycy, analitycy gospodarczy czy handlowcy potrzebujący dużej przestrzeni konferencyjnej?

Jeśli rozważany jest wynajem, inwestor stara się pozyskać umowy na co najmniej 60% powierzchni przed rozpoczęciem budowy biurowca, bo tylko taka proporcja daje szansę na relatywnie szybki zwrot nakładów. Potrzeby samych najemców ewoluują. Firmom zależy, aby zapewnić pracownikom komfortowe miejsce pracy – w biurze spędza się co najmniej 8 godzin dziennie. Dlatego budowa biurowców to zadanie dla doświadczonej kadry inżynierskiej Amwin.

Jeśli klient decyduje się na nowoczesne projekty biurowców dla własnych potrzeb, świadomie inwestuje w jakość budynku i jego ponadczasowość. Projekt biurowca odchodzi od mnogości stanowisk na dużych powierzchniach, raczej stawia się na estetykę, na części wspólne, a nawet na komfort prywatności.

Budowa biurowca to dla przedsiębiorcy krok milowy w rozwoju biznesu. Nierzadko obecnie dobrze prosperujący biznesmen zaczynał w skromnej przestrzeni. Idealny projekt biurowca znajdzie w Amwin.

Nie mamy uniwersalnego projektu biurowca. W oczekiwania każdego klienta wsłuchujemy się z uwagą, aby po uzgodnieniach przedstawić mu model idealnie dopasowany do jego potrzeb – mówi Krzysztof Nowacki, szef biura architektonicznego Amwin. - Osoby wchodzące do budynku biurowego najpierw stają w reprezentacyjnym lobby z recepcją. Dlatego projekt biurowca musi być doskonały w każdym aspekcie – od najmniejszej śrubki po elektroniczne systemy sterujące inteligentnym budynkiem.

Nowoczesne biurowce jak wizytówki

Nowoczesne projekty biurowców często przewidują, że w obiekcie znajdzie się tzw. mała infrastruktura poprawiająca komfort użytkowania, np. bufet lub stołówka, pokój zabaw dla dzieci pracowników, podziemny czy naziemny parking dla aut i rowerów, a nawet stacje ładujące dla pojazdów elektrycznych. Musi tu zadziałać tzw. zintegrowane projektowanie, spełniające oczekiwania zarówno przyszłych użytkowników, czy to właścicieli, czy też najemców, ale też lokalnej społeczności, bo w pobliżu niej wyrósł biurowiec, projekt którego ma teraz za zadanie dobrze wpisać się w charakter miejsca.

Nowoczesne biurowce, projekty wykonane z rozmachem - to wizytówki współczesnych miast. Kiedyś Warszawę identyfikował Pałac Kultury i Nauki, potem Hotel Mariott, dzisiaj 310-metrowy wieżowiec Skylight Złota 59 – dodaje K. Nowacki

Elastyczny projekt

Przy wyborze materiałów wykończeniowych warto pamiętać, by projekt biurowca umożliwiał wprowadzanie częstych modyfikacji zgodnych z aktualnymi wymaganiami najemców i właścicieli – dodaje Michał Kocoń, wiceprezes zarządu Amwin, dyrektor handlowy spółki. - Niemniej ważne jest, aby projekty biurowców przewidywały sprawne poruszanie się po częściach wspólnych i zapewniały bezproblemowe trafienie do konkretnego biura. To ma szczególne znaczenie w przypadku dużych obiektów, gdzie szukanie drogi rozpoczyna się na parkingu.

W biurze jak w domu

Jakie barwy powinny dominować w biurze, by pracownicy czuli się w jego przestrzeni lepiej i wydajniej realizowali swoje obowiązki? Nawet meble swoją barwą oddziałują, gdy przez 8 godzin siedzi się przy biurku. Wnętrza mają pobudzać do kreatywności i wymiany myśli, zwłaszcza w biurze typu open space.

Wnętrza mają pobudzać do działania. Dlatego projekty biurowców przewidują kolory jasne i niezbyt nasycone. Dużo żywych barw zastosowanych naraz bardzo rozprasza. Najlepszy do biur jest niebieski, bo sprzyja skupieniu i pracy umysłowej. To dobry wybór do sali konferencyjnej, miejsca szkoleń czy do biur, w których pracownicy realizują szczególnie odpowiedzialne zadania. Niebieski wzbudza zaufanie i kojarzy się z profesjonalizmem – mówi Marta Mittmann, asystent w biurze projektowym Amwin. - Podobnie zieleń. Zieleń wprawia w dobry nastrój, a zastosowana w postaci roślin poprawia powietrze. Tu warto pomyśleć o dachowych tarasach lub o zielonych dziedzińcach, wyposażonych w strefy relaksu. Najemcy wybierają takie właśnie biurowce. Projekty są specjalnie nierzadko modyfikowane pod kątem zieleni.

Modowe niuanse w projektowaniu

Budowa biurowców czy projekty biurowców to dziedzina w pewien sposób ograniczona modą. Od kilku lat niezmienną popularnością cieszy się styl industrialny i zastosowany w nim beton architektoniczny o wysokich walorach dekoracyjnych, który nadaje pomieszczeniom niepowtarzalny charakter.

Ekskluzywny wygląd to nie wszystko. Pamiętajmy, że w ostatniej dekadzie bardzo zmienia nam się klimat. Zimy są lekkie, za to latem temperatury dochodzą nierzadko do 35 st. Celsjusza. Warto pomyśleć o tym, aby projekt biurowca przewidywał system klimatyzacji i wentylacji o poziomie hałasu poniżej 40 dB – podkreśla K. Nowacki.

Nasze projekty biurowców powstają z myślą o maksymalnym obniżeniu kosztów eksploatacji, w doskonałej relacji jakości do ceny, czyli w Standardzie Obiektów Qamwin. Naszymi priorytetami jest jakość i czas realizacji – mówi Marek Winter, prezes zarządu Amwin, dyrektor ds. finansowych.

To był dobry wybór

Nowoczesne projekty biurowców to także efektowna nazwa, nierzadko nawiązująca historycznie do przestrzeni. Wszystko po to, by przyciągać biznes. Doświadczona kadra inżynierska poprowadzi inwestora przez zawiłości urzędnicze, doradzi i wesprze na każdym etapie realizacji umowy, nawet przez uzgodnienia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, który czuwa nad wpisaniem nowoczesnego obiektu w plan zagospodarowania historycznej przestrzeni.

Inwestorowi, oprócz nowoczesnych projektów biurowców i ich realizacji, Amwin oferuje opiekę serwisową. Wszystko w pakiecie, od A, jak analiza projektu, do dwa razy Z jak zakończenie inwestycji w dobrej atmosferze i Z jak zadowolony Klient. 

Optymalny projekt i kompleksowe wykonanie
Unikalną cechą pracy naszego zespołu jest bliska współpraca z inwestorem, której celem jest stworzenie i wybór koncepcji zgodnej z wizją i oczekiwaniami finansowymi. Stawiamy na dopasowaną technologię do obiektu, dobrą koncepcję architektoniczną i najwyższy poziom merytoryczny projektu zgodnego z przeznaczeniem, jak również poszukiwanie poprawy jakości i efektywności bieżących operacji przedsiębiorstwa. Dzięki zaangażowaniu doświadczonej kadry inżynierskiej, z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i kompleksowym wykonawstwie obiektów oraz własnym ekipom montażowym, jak również klasyfikowanym dostawcom i podwykonawcom, gwarantujemy najwyższą jakość i estetykę wykonania hali.

nagrody

Copyright Amwin 2017

designed by H7