Aktualności

Nowe zdjęcie

30.11.2017

AMWIN GRA FAIR


Etyka i biznes – te dwa słowa mogą występować w jednym daniu i to obok siebie. Dowodem na to są firmy, które od 20 lat promują kulturę przedsiębiorczości. Amwin ma zaszczyt dzierżyć tytuł Fair Play od 2010 r. Podczas uroczystości, która odbyła się 25 listopada, wiceprezes Michał Kocoń, w imieniu Zarządu Amwin, odebrał Certyfikat Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2017 oraz Złoty Laur. Jubileuszową galę, która odbyła się w hali EXPO XXI w Warszawie, poprowadził znany z TVP Jacek Kurowski.

Program zachęca do realizowania i promowania etycznych działań, po pierwsze wewnątrz firmy, po drugie w kontaktach ze społecznością lokalną, po trzecie poprzez dbałość o środowisko naturalne. Na te trzy obszary etyki w biznesie nacisk kładzie Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” – organizator programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą.

Laur oraz Certyfikat PFP to nie byle co – to dodatkowy instrument w działalności rynkowej, uprzywilejowana pozycja wśród konkurencji. Amwin, aby po raz ósmy móc dzierżyć tytuł PFP, najpierw poddał się dwuetapowemu audytowi. Oceny firmy dokonały komisje: regionalna i ogólnopolska, składające się z przedstawicieli administracji i samorządów, banków i instytucji finansowych, uczelni, organizacji przedsiębiorców, ZUS i organów podatkowych. Ostateczny werdykt wydała Kapituła Programu PFP, w składzie której decyzje podejmują autorytety życia politycznego i gospodarczego.

Laureaci PFP, w tym Amwin reprezentujący region wielkopolski, przestrzegają uczciwych reguł gry, słyną z rzetelności wobec kontrahentów i pracowników, a z zobowiązań podatkowych wywiązują się terminowo. Nie bez znaczenia pozostaje działalność charytatywna oraz wspieranie lokalnych środowisk.

Informacja o zakwalifikowania się do II etapu programu dotarła do nas 23 września. Na początku października w Amwin odbył się audyt, będący jednocześnie realizacją II etapu kwalifikacji. Decyzję Kapituły Programu poznaliśmy trzy tygodnie później.

Uroczystą galę z okazji 20-lecia PFP swoją obecnością zaszczycili: Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu RP, Piotr Walczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. List gratulacyjny od prezydenta Andrzeja Dudy odczytał Zdzisław Sokal, doradca w Kancelarii Prezydenta. Certyfikaty, Laury oraz Statuetki na wielkopolskiej scenie regionalnej laureatom wręczali: dr hab. prof. UG Przemysław Kulawczuk, kierownik Katedry Makroekonomii Uniwersytetu Gdańskiego, członek zarządu, dyrektor ds. Badań w Fundacji „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”, członek Komisji Ogólnopolskiej Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz Tomasz Cemel, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Bank Polski.

W 2017 r. Amwin po raz ósmy został uhonorowany tytułem „Przedsiębiorstwo Fair Play”, a po raz pierwszy Złotym Laurem. Na swoim koncie mamy także Złotą Statuetkę (2014) oraz Srebrny (2016) i Brązowy Laur (2015). Posiadamy Certyfikat „Przejrzysta Firma”, który jest dowodem wysokiego standardu etyki branżowego biznesu. W 2014 r. Amwin znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów „Diamentów Forbesa”, a już mamy informację, że po raz piąty wszedł do grupy najdynamiczniej rozwijających się w kraju przedsiębiorstw. Przewagę konkurencyjną zdobyliśmy dzięki Certyfikatowi Wiarygodności Płatniczej, a galopujący rozwój Firmy potwierdza „Gazela Biznesu”, przyznana Firmie już po raz czwarty z rzędu. Amwin jest członkiem Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA. Przynależność do DAFA to dowód uczciwości i biznesowej rzetelności oraz przestrzegania najwyższych standardów sztuki budowlanej i wiedzy technicznej.

W ciągu 20 lat o tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play ubiegało się 10690 podmiotów, ale kwalifikacje przeszły i certyfikat otrzymało 2468. Statuetki przyznano 266 firmom, a 187 osób uhonorowano tytułem „Ambasador Fair Play w Biznesie”. Waga wszystkich przyznanych statuetek, tym tej złotej, która w  2014 roku trafiła do Amwim, to 1,1 tony.

W 2017 r. mija 22 lat Amwin na polskim rynku budowlanym. To 22 lata wytężonej pracy, ale też wyzwań, zwieńczonych sukcesami. Na swoim koncie mamy ponad 170 realizacji. Klient, który poleca Amwin, a w dodatku ponownie obdarza nas zaufaniem przy następnej realizacji, to dla nas cenniejsze wyróżnienie niż branżowe certyfikaty. Ale, aby tradycji stało się zadość, weźmiemy udział w kolejnej, już 21. edycji PFP. Nabór wniosków rozpocznie się już w grudniu.

Więcej zdjęć na: http://przedsiebiorstwo.fairplay.pl/galeria-zdjec-gala-2017.html

zapytanie ofertowe

Czy zastanawiasz się nad wyceną, wizualną 3D lub projektem Twojej inwestycji?

Start Firma Oferta Referencje Mapa Realizacji Kontakt