Aktualności

Nowe zdjęcie

17.11.2017

AMWIN – ROZWÓJ I INNOWACJA


Jak i dlaczego inwestować w Polsce w badania i rozwój, jak inicjować innowacje i skąd brać na nie pieniądze? Czy wsparcie publiczne, zachęty rządowe i dotacje unijne to nie mrzonki?  Czego unikać, a z czego korzystać, by skutecznie rozwinąć firmę? 15 listopada gmachu Concordia Design w Poznaniu odbyła się konferencja „BADANIA – ROZWÓJ – INNOWACJE: Jak rosnąć dzięki projektom B+R?". Na zaproszenie Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, jako że Amwin jest członkiem AHK, w spotkaniu uczestniczył wiceprezes Michał Kocoń.

Prelegenci i moderatorzy dyskusji panelowych radzili, jak przysługujące firmom ulgi podatkowe łączyć z dotacjami na badania i rozwój, dofinansowaniami na innowacje oraz jak szukać funduszy dla przedsięwzięć wysokiego ryzyka.

Forum na temat działalności badawczo-rozwojowej zgromadziło około 80 dyskutantów. Skąd tak duże zainteresowanie? Szefowie polskich firm widzą w działalności B+R szansę na zwiększenie przychodów i ekspansję na nowe rynki. Może im w tym pomóc dostęp do funduszy UE. Aby skutecznie z nich korzystać, trzeba odnaleźć się w gąszczu programów, a ubiegając się o dotację pamiętać m.in. o tym, aby opisywany produkt był innowacyjny, rezultaty nowatorskie i nie naruszały niczyjej własności intelektualnej.  

zapytanie ofertowe

Czy zastanawiasz się nad wyceną, wizualną 3D lub projektem Twojej inwestycji?

Start Firma Oferta Referencje Mapa Realizacji Kontakt